Dječji recital kajkavske poezije – Krapina 2023.

Odabrani radovi za Zbornik recitala kajkavske poezije

Redni brojNaslov radaUčenik/caŠkolaVoditelj
1.LjubafSabina ČehulićS.Radića Brestovec OrehovičkiJelena Halambek
2.Selsko dvoriščePatrik ŠimunićOroslavjeAnkica Šuk
3.Zagorska fjakaJuraj HrenOroslavjeVesnica Kantoci
4.Na najžaMarko KraljOroslavjeVesnica Kantoci
5.Maja SušcaBorna PodobnikDr. B.Markovića Ravna GoraRomana Mance
6.Moj krajBoris SvetličićDr. B.Markovića Ravna GoraRomana Mance
7.U mom selu kajVedran FučkarA.Cesarec Špišić Bukovica PŠ OkrugljačaMonika Ružić
8.KajLuka BalogovićA.Cesarec Špišić Bukovica PŠ OkrugljačaMonika Ružić
9.KajNikolina Podnar„Đuro Ester“ KoprivnicaJasna Tolnaj
10.MesecJakov Ciglarić„Petar Zrinski“ Šenkovec PŠ MačkovecSenka Saško
11.Šiba je z raja zišlaErin Pintarić„Petar Zrinski“ ŠenkovecRadojka Oreški
12.ŠtefaSebastian StipanovSredišće, ZagrebIvana Trucek
13.SpumadJelena Križ„Petar Zrinski“ Čabar PŠ TršćeIngrid Žorž
14.Jesinske vrgajneJakov Malnar„Petar Zrinski“ Čabar PŠ TršćeIngrid Žorž
15.DekličkaMaja PecikozićĐurđevacMarijana Kralj
16.Koj bumIda JelušićS.R.Erdödy Gornja Rijeka PŠ KolarecDušanka Kos
17.Bakina kamaraAna BertovićSkradSanja Despot Abramović
18.ProtuletjeEbril Veselko ĐebiV.Nazora PribislavecMarina Ninić
19.Let lastaviceEma TrohaI.G.Kovačića VrbovskoManuela Valenčić
20.Zakej denesLucija PovoljnjakS.Kolara KravarskoJosipa Gršetić
21.Zima denesTonka RepBrestje, SesveteIvana Rešetar
22.CirkvaKatarina KrpelnikA.Kovačića Marija GoricaRenata Šikač
23.ZimaRita RudolfR.Strohala LokveMarijana Rakas
24.Gevihtek na hasnuHana i Hiba MousattatJ.J.StrossmayeraNikolina Baletić
25.LjubafMarina VešligajĐurmanec, PŠ HromecMarija Hanžek
26.Med cvetjemRia PosilovićĐurmanecKsenija Zubić
27.Besna lisicaPetra Šeketa„Ljubo Babić“ Jastrebarsko, PŠ DesinecSnježana Dugić
28.FletnoRoko VabecII. OŠ ČakovecIda Veselovac
29.Jesen je…Filip IvekovićJ.Broza KumrovecMarina Sušec
30.Ja JanaJana OzimecMarija BistricaAnita Klemar
31.Dedek i babicaMartina SemperMarija Bistrica PŠ SelnicaAgneza Grgić
32.Naš jezikLukas GutvaldE.Kvaternika Velika GoricaDivna Topolnjak
33.Moja zemla dišiLovro FučkarOŠ Krapinske TopliceMira Korbar
34.Reči morejuBorna FinkOŠ Krapinske TopliceMira Korbar
35.Moja babicaLana Vidović„Ljudevit Gaj“ KrapinaJasna Leljak
36.ZagorjeSven Jure Sertić„Ljudevit Gaj“ KrapinaJasna Leljak
37.Pri nas domaNika BukalKonjščinaKristina Jugo
38.KosciLovro ErdeljiJ.Horvata KotoribaNikolina Fuš Zvošec
39.Kaj da napišem?Ivona DvorskiA. i I.Kukuljevića Varaždinske TopliceIvana Obad Slavin
40.Ja si slušalice na vuha denemUna Bebek„Braće Radić“ KoprivnicaIvana Pintarić
41.LubavStjepan VišakK.Š.Đalskog Donja Zelina, PŠ NespešLidija Vešligaj
42.ŠtrukljiBlaž MatejašF.Horvata Kiša LoborSnježana Radišković
43.NočMila PongracTrnovecMarina Marin
44.Črni oblakLukas Kalačić RozićBistraSandra Škrlin
45.Gorski KotarLucija InjićBrod MoraviceJasna Šepac
46.Stari i mladiPaula RačkiBrod MoraviceJasna Šepac
47.Moj bratFranka OsrečakBedekovčinaJadranka Krušelj
48.Fejs je liepeJana KrušeljBedekovčinaIvana Kranjčec
49.Muoj tataMartin PozaićBedekovčina, PŠ PoznanovecDarinka Svečnjak
50.Na povjestiLucija JagušićMartijanecDanijela Špoljarić
51.Moj hrčekPetar ZadravecGornji MihaljevecSilvija Soldat
52.BabicaNino JularićGornji MihaljevecLidija Novak Levatić
53.FtičTena KnokKneginec GornjiLidija Novosel
54.Pahuljica sramečaMelani FodrekI.K.Sakcinskog Ivanec, PŠ SalinovecValentina Posavec Kovač
55.SrečaIvan Posavec KovačI.K.Sakcinskog Ivanec, PŠ SalinovecValentina Posavec Kovač
56.BabicaTea FrukVisokoValentina Matejak
57.Pesmica o šumiLeona KatalenićA.Cesarca KrapinaGordana Pavić
58.ProščejeElizabet SabolekDomašinecSanja Vebarić
59.Deda TončekKristijan TurkMursko SredišćeSanja Vebarić
60.Moj vertekPaula RebićV.Kovačića Hum na SutliIvana Novak
61.PosvečejeGreta ZamudaT.Goričanca Mala SuboticaLjiljana Rinkovec
62.V trepet oka Marko VincekMetel Ožegović RadovanJelena Piskač
63.ŽivotJosipa PlantakMetel Ožegović RadovanAna Đokić
64.JaglaciSaša BorkoDr. I.Novaka MacinecNatalija Jezerinac
65.Vu mojemu krajuLuka RazumM.Gupca Gornja StubicaMarija Lisak
66.Lipo polićeValentino Stojčić„Slava Raškaj“ Ozalj, PŠ Mali ErjavecNada Peretić
67.Moja kujnaVito Turković„Slava Raškaj“ OzaljJasminka Trpčić
68.Zločesti puranLuka CerovečkiSide Košutić RadobojTamara Poljak Lovrenčić
69.Dan lubaviPaula StanićK.Kutena Vrbovec, PŠ RakovecLjiljana Bušić
70.Mali tićEla VlahekAnte Kovačića ZlatarIvana Pikutić
71.VriemeLaura NaumovskiAnte Kovačića ZlatarPetra Kolar
72.Život na seluDamjan ŠpoljarićMartijanecSpomenka Struški

Radovi iz Knjižice dječjih literarnih radova koji će se javno izvoditi u Tjednu kajkavske kulture.

Redni brojNaslov pjesmeUčenik/caŠkolaVoditeljica
1.Maja SušcaBorna PodobnikOŠ Dr. B.Markovića Ravna GoraRomana Mance
2.Moj krajBoris SvetličićOŠ Dr. B.Markovića Ravna GoraRomana Mance
3.U mom selu kajVedran FučkarOŠ A.Cesarec Špišić Bukovica, PŠ OkrugljačaMonika Ružić
4.KajLuka BalogovićOŠ A.Cesarec Špišić Bukovica, PŠ OkrugljačaMonika Ružić
5.MesecJakov CiglarićOŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, PŠ MačkovecSenka Saško
6.Šiba je z raja zišlaErin PintarićOŠ „Petar Zrinski“ ŠenkovecRadojka Oreški
7.KajNikolina PodnarOŠ „Đuro Ester“ KoprivnicaJasna Tolnaj
8.ŠtefaSebastian StipanovOŠ Središće, ZagrebIvana Trucek
9.Jesinske vrgajneJakov MalnarOŠ „Petar Zrinski“ Čabar, PŠ TršćeIngrid Žorž
10.SpumadJelena KrižOŠ „Petar Zrinski“ Čabar, PŠ TršćeIngrid Žorž
11.DekličkaMaja PecikozićOŠ ĐurđevacMarijana Kralj
12.Zagorska fjakaJuraj HrenOŠ OroslavjeVesnica Kantoci
13.ZimaRita RudolfOŠ Rudolfa Strohala LokveMarijana Rakas
14.Bakina kamaraAna Bertović OŠ SkradSanja Despot Abramović
15.Let lastaviceEma TrohaOŠ I.G.Kovačića VrbovskoManuela Valenčić
16.Zakej denes?Lucija PovoljnjakOŠ S.Kolara KravarskoJosipa Gršetić
17.Reči morejuBorna FinkOŠ Krapinske TopliceMira Korbar
18.Moja babicaLana VidovićOŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaJasna Leljak
19.ZagorjeSven Jure SertićOŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaJasna Leljak
20.KosciLovro ErdeljiOŠ J.Horvata KotoribaNikolina Fuš Zvošec
21.Kaj da napišem?Ivona DvorskiOŠ A. i I.Kukuljevića Varaždinske TopliceIvana Obad Slavin
22.Ja si slušalice na vuha denemUna BebekOŠ „Braća Radić“ KoprivnicaIvana Pintarić
23.LubavStjepan VišakOŠ K.Š.Đalskog Donja Zelina, PŠ NespešLidija Vešligaj
24.Gorski KotarLucija InjićOŠ Brod MoraviceJasna Šepac
25.Stari i mladiPaula RačkiOŠ Brod MoraviceJasna Šepac
26.Na povjestiLucija JagušićOŠ MartijanecDanijela Špoljarić
27.Ja janaJana OzimecOŠ Marija BistricaAnita Klemar
28.Pahuljica sramečaMelani FodrekOŠ I.K.Sakcinskog Ivanec, PŠ T.Ujevića SalinovecValentina Posavec Kovač
29.SrečaIvan Posavec KovačOŠ I.K.Sakcinskog Ivanec, PŠ T.Ujevića SalinovecValentina Posavec Kovač
30.Deda TončekKristijan TurkOŠ Mursko SredišćeSanja Vebarić
31.Moj vertekPaula RebićOŠ V.Kovačića Hum na SutliIvana Novak
32.V trepet okaMarko VincekOŠ M.Ožegović RadovanJelena Piskač
33.ŽivotJosipa PlantakOŠ M.Ožegović RadovanAna Đokić
34.JaglaciSaša BorkoOŠ Dr.I.Novaka MacinecNatalija Jezerinac
35.Selsko dvoriščePatrik ŠimunićOŠ OroslavjeAnkica Šuk
36.VremeLaura NaumovskiOŠ A.Kovačića ZlatarPetra Kolar
37.Moja kujnaVito TurkovićOŠ „Slava Raškaj“ OzaljJasminka Trpčić
38.Fejst je liepeJana KrušeljOŠ BedekovčinaIvana Kranjčec
39.Moj bratFranka OsrečakOŠ BedekovčinaJadranka Krušelj
40.Med cvetjemRia PosilovićOŠ ĐurmanecKsenija Zubić
41.Zločesti puranLuka CerovečkiOŠ Side Košutić RadobojTamara Poljak Lovrenčić
42.Moj hrčekPetar ZadravecOŠ Gornji MihaljevecSilvija Soldat
43.Pesmica o šumiLucija KatalenićOŠ Augusta Cesarca KrapinaGordana Pavić
44.Paula StanićDan lubaviOŠ K.Kutena Vrbovec, PŠ RakovecLjiljana Bušić
45.Tena KnokFtičKneginec GornjiLidija Novosel
46.Hana i Hiba MousattatGevihtek na hasnuOŠ J.J.Strossmayera ZagrebNikolina Baletić
47.Filip IvekovićJesen je…OŠ J.Broza KumrovecMarina Sušec
48.Roko VabecFletno II. OŠ ČakovecIda Veselovac
49.Luka RazumVu mojemu krajuOŠ M.Gupca Gornja StubicaMarija Lisak
50.Lukas GutvaldNaš jezikOŠ Eugena Kvaternika Velika GoricaDivna Topolnjak
51.Ida JelušićKoj bumOŠ S.R.Erdödy Gornja Rijeka PŠ KolarecDušanka Kos

Popevke zanavek 2022

KRAPINA 2022. – POPEVKE ZA NAVEK

ŽIVELI VSI ´95 (N. Kalogjera – B. Herjavec – N. Kalogjera) – GORDANA IVANJEK TUŠEK i IVAN BENC – Siniša Leopold / dirigent

NA ČAS SI POZABIMO BRIGE ´83 (Zvonko Zidarić – Drago Britvić – Stjepan Mihaljinec) – DINA LEŠKO i klapa KMETI – Matija Fortuna / dirigent

KAM DA SE POJDE ´68 (Miroslav Gavrilović – Stjepan Jakševac – Nikica Kalogjera) – RONALD BRAUS i klapa KMETI ¬– Matija Fortuna / dirigent

Potpuri: Zagrebačka naselja i kvartovi – Matija Fortuna / dirigent

STARA, NOVA TREŠNJEVKA ’04 (Božo Potočnik – Pajo Kanižaj – Božo Potočnik) – ŽVS QUEENTETE
TREŠNJEVAČKI PLAC ’95 (Zvonko Špišić – Zvonko Špišić – Stjepan Mihaljinec) – MATEJ MUDROVČIĆ i PUCE ŠTRUCE
VEČERI ČERNOMERCA ’85 (Vlado Ferina – Vlado Ferina – Radan Bosner) – MARKO VUCKOVIĆ
POZDRAV IZ ŠESTINA ’91 (Kristina Orač – Vesna Orač – Krešimir Oblak) – BOJAN JAMBROŠIĆ i ILIRCI
DEKLA IZ ŠESTINE ’78 (Mario Bogliuni – Zlatko Crnec – Zlatko Černjul) – TANJA MRŠIĆ i BOJAN JAMBROŠIĆ
ŠESTINSKE AMBRELE ’90 (Arsen Dedić – Jura Stubičanec – Stjepan Mihaljinec) – IVA RANOGAJEC INKRET i ILIRCI
MARKO IZ MARKUŠEVCA ’88 (Ivica Stamać – Višnja Stahuljak – Stipica Kalogjera) – IVAN MIHOVEC MIKI
V REMETINEC ’10 (Hrvoje Hegedušić – Hrvoje Hegedušić – Hrvoje Hegedušić) – RONALD BRAUS i PUCE ŠTRUCE

SANOBORSKE KAPELE ´99 (Marijan Makar – Joža Prudeus – Marijan Makar) – JOSIPA LONČAR i LUCIJA JELUŠIĆ – Siniša Leopold / dirigent

FRAJLICA ´98 (Nikica Kalogjera – Ana Bešenić – Nikica Kalogjera) – ROBERT SVETLAČIĆ i PUCE ŠTRUCE – Siniša Leopold / dirigent

DAJ DOJDI, DAJ DOJDI ’86 (Zvonko Presečki – Jurica Jurin – Mladen Jeličić) – TANJA MRŠIĆ – Matija Fortuna / dirigent

KAJ ČAKAŠ ’13 (Roman Gross – Martina Mirt Ordanić – Roman Gross) – MARIJA JERNEIĆ i DUŠKO MODRINIĆ – Matija Fortuna / dirigent

ZOGERJA I ZOGERKO ’11 (Danijel Češnjaj – Danijel Češnjaj – Siniša Leopold) – GS KAVALIRI – Matija Fortuna / dirigent

STIHA MI ŠEPČI ´04 (Nenad Kukovačec – Radovan Novina – Josip Cvitanović) – ROKO VUŠKOVIĆ – Matija Fortuna / dirigent

NAJ CVETA NAŠ ZAGORSKI KRAJ ’80 (Dalibor Paulik – Margit Antauer – Stjepan Mihaljinec) – BARBARA SUHODOLČAN – Matija Fortuna / dirigent

TAM OD SUTLE IDU SVATI ’80 (Mario Bogliuni – Saša Galić – Stjepan Mihaljinec) – ETNO DUO GOGA & ŽELJKO i klapa KMETI – Matija Fortuna / dirigent

Potpuri: Coprnice – Siniša Leopold / dirigent

GREŠNA POLJKA ’91 (Božo Potočnik – Drago Britvić – Nikica Kalogjera) – FS VILINE
KAK VRAGU NA REP STATI ’84 (Pero Gotovac – Darinka Božičković – Pero Gotovac) – DEA PRESEČKI
KOGA VRAGA FURT MI GUNDRAŠ ’92 (Viktor Crnek – Joža Antolić Hromčan – Stjepan Mihaljinec) – BOJAN JAMBROŠIĆ i ILIRCI
NORE GLIVE ’85 (Arsen Dedić – Drago Britvić – Stjepan Mihaljinec) – GABRIELA HRŽENJAK, DORIAN STIPČIĆ i VS KIRJALES
COPRNICE ’14 (Siniša Leopold – Martina Mirt Ordanić – Siniša Leopold) – VS KIRJALES
BUM TE ZAČARAL ’85 (Mario Mihaljević – Drago Britvić – Stjepan Mihaljinec) – DUŠKO MODRINIĆ
COPRNICA ’78 (Arsen Dedić – Drago Britvić – Radan Bosner) – TANJA MRŠIĆ, vokalna pratnja DORIAN STIPĆIĆ, MARKO VUCKOVIĆ, ROKO VUŠKOVIĆ, BOJAN JAMBROŠIĆ
KMICA ’76 (Arsen Dedić – Drago Britvić – Arsen Dedić) GORDANA IVANJEK TUŠEK i VS KIRJALES

TIHA JE VEČER ’99 (Siniša Leopold – Zlatko Crnec – Siniša Leopold) – BARBARA OTHMAN – Siniša Leopold / dirigent

Potpuri: Posvećen Višnji Kobar – Siniša Leopold / dirigent

TANCAJ, TANCAJ ´68 (Vilibald Čaklec – Viki Glovacki) – ANITA HUĐEK i IVAN BENC
ŠALA BILA, ŠALA BU ´75 (Ivica Stamać – Drago Bahun) – GORDANA IVANJEK TUŠEK
PRI „VESELOJ ZAGORKI“ ´71 (Matko Tomašević – Karmelo Tomašević) – IVA RANOGAJEC INKRET

BELA ROŽA ’03 (Dalibor Paulik – Milivoj Pašiček -Stipica Kalogjera) ¬– MATIJA CVEK – Siniša Leopold / dirigent

USPAVANKA ZA MATI ´91 (Rajko Dujmić – Mario Vukelić – Stjepan Mihaljinec) – MIA DIMŠIĆ – Siniša Leopold / dirigent

OSTAL BUM TU ’80 (Marko Novosel i Toni Glowatzky – Toni Glowatzky – Mladen Jeličić) – BOJAN JAMBROŠIĆ – Siniša Leopold / dirigent

SUZA ZA ZAGORSKE BREGE ´69 (Zvonko Špišić – Ana Bešenić – Radan Bosner) – JOLE – Siniša Leopold / dirigent

TI JOŠ NE ZNAŠ ´73 (Julije Njikoš – Milan Sigetić – Julije Njikoš) – FILIP FILIPOVIĆ – Siniša Leopold / dirigent

JESI VIDEL ’69 (Nikica Kalogjera – Pajo Kanižaj – Nikica Kalogjera) – KVARTET GUBEC – Siniša Leopold / dirigent

21. Znanstveni skup

HRVATSKA UDRUGA MUŽI ZAGORSKOGA SRCA ZABOK

I

DRUŠTVO ZA KAJKAVSKO KULTURNO STVARALAŠTVO KRAPINA

u Tjednu kajkavske kulture priređuju

DVADESET I PRVI ZNANSTVENI SKUP
S MEĐUNARODNIM SUDJELOVANJEM 

KAJKAVSKI JEZIK, KNJIŽEVNOST I KULTURA KROZ STOLJEĆA

Znanstveni skup posvećen je 75. obljetnici rođenja

prof. emer. Alojza Jembriha

Pokrovitelji

Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske 

Krapinsko-zagorska županija 

Grad Krapina

Pučko otvoreno učilište Krapina, ponedjeljak, 5. rujna 2022. u 11:00 sati

P R O G R A M

11.00 – 11.30 Riječ organizatora i pokrovitelja: doc. dr. sc. Rajko Fureš, prim. dr. med.; predsjednik Organizacijskoga odbora  prof. emeritus dr. sc. Alojz Jembrih
Glazbeni program: Srečko Blažičko – vokalni solist i Kumrovečki zvezdari

11.30 – 12.00 Predstavljanje knjige Pregled povijesti kajkavske usmene književnosti, III. Dio (Od Vinka Žganca do naših dana), autora mr. sc. Ivana Zvonara, biblioteka Povijest hrvatske kajkavske književnosti, nakladnik Hrvatska udruga „Muži zagorskog srca“. Knjigu će predstaviti: prof. emeritus dr. sc. Alojz Jembrih, glavni urednik i recenzent, prof. emeritus dr. sc. Stjepan Hranjec, recenzent, doc. dr. sc. Rajko Fureš – za izdavača i mr. sc. Ivan Zvonar, autor.

I. dio: redoslijed izlaganja

predsjedaju:
Dr. sc. Alojz Jembrih, prof. emer.  i doc. dr. sc. Karolina Vrban Zrinski

  1. 00 – 12.20 prof. emeritus dr. sc. Alojz Jembrih: Iznova o kajkavskoj ljekaruši pavlina Imbriha Luiča
  2. 20 – 12.30 dr. sc. Kristina Jug: Novo čitanje dramske lokalizacije Rodbinstvo veselo-igrokaza (1822.) Jakoba Lovrenčića.
  3. 30 – 12.40 dr. sc. Marijana Borić: Prilog poznavanju opusa Gregura Kapucina – Novi kalendar u kontekstu hrvatske kalendarske tradicije.
  4. 40 – 12.50 dr. sc. Bojana Schubert: Zanimljivosti o kajkavskom jeziku i djelu Josipa Vračana (1786 – 1849), ludbreškoga pisca.
  5. 50 – 13.00 dr. sc. Kristina Slunjski: Kajkavski haiku Darka Fodera
  6. 00 – 13.10 dr. sc. Željko Bajza: Kajkavski humor nekad i sad.
  7. 10 – 13.20 mr. sc. Ivan Zvonar: Je li vrijeme za rehabilitaciju Jožefa Mrgitaja?

13.20 – 14.30 Objed

14.30 – 15.00 Predstavljanje knjige: Hrvatska kajkavska dječja književnost, autora prof. emeritus dr. sc. Stjepana Hranjeca, nakladnik Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Knjigu će predstaviti:  mr. sc. Ivan Zvonar, recenzent i prof. emeritus dr. sc. Stjepan Hranjec, autor.

II. dio: redoslijed izlaganja

predsjedaju:
dr.sc. Bojana Schubert i dr. sc. Kristina Jug

  1. 00 – 15.10 dr. sc. Martina Horvat. Lingvostilistička raščlamba pjesama Dragutina Mihalinca pisanih na kajkavskoj ikavici.
  2. 10 – 15.20 doc. dr. sc. Ivana Kresnik: Antička osobna imena kod kajkavskih pisaca sjeverozapadne Hrvatske do 18. stoljeća.
  3. 20 – 15.30 dr. sc. Krunoslav Puškar: Prezimena potkalničkoga Prigorja motivirana etnikom i etnonimom.
  4. 30 – 15.40 doc. dr. sc. Karolina Vrban Zrinski, Lina Malek, prof.: Govorne vrjednote kajkavskih govornika iz Bistre.
  5. 40 – 15.50 Vlč. Luka Sljepčević: Toma Gajdek, osnivač pučkih škola u Hrvatskom zagorju, (1832 – 1856).
  6. 50 – 16.00 doc. dr. sc. Rajko Fureš, prim. dr. med.: Gdje smo i kuda stremimo nakon dva desetljeća znanstvenih skupova u Krapini o kajkavskom književnom jeziku, književnosti i kulturi?

16.00 – 16.20 Rasprava i zaključci Skupa

16.00 – 16.20 Predstavljanje knjige Prezimena potkalničkog Prigorja, autora dr. sc. Krunoslava Puškara, Nakladnik Crisinus. Knjigu će predstaviti recenzent dr. sc. Joža Horvat  i dr. sc. Krunoslav Puškar, autor.

 

Autobus za Krapinu za sudionike Znanstvenoga skupa i njihove goste polazi u ponedjeljak 4. rujna 2022. u 9.30 sati s Mažuranićeva trga u Zagrebu.  Povratak iz Krapine u Zagreb predviđen je u 17.00 sati.
Mole se sudionici znanstvenog skupa da se striktno pridržavaju aktualnih naputaka HZZJZ vezanih za pandemiju COVID – 19.

 

Organizator:

Hrvatska udruga „Muži zagorskog srca“
Martinišće 45, 49210 Zabok, Republika Hrvatska
Tel: 00385 (0) 49 236 225, mob: 00385 (0) 98 251 966
Žiro račun: IBAN: HR8623600001101545954 (Zagrebačka banka)
MB: 0947784, OIB: 63946735083, RNO: 02000425
e-mail: rajko.fures@kr.t-com.hr; nikolacapar42@gmail.com

Organizacijski odbor:

prof. emeritus dr. sc. Alojz Jembrih – predsjednik
doc. dr. sc. Rajko Fureš, prim. dr. med. – tajnik
doc. dr. sc. Tanja Baran
dr. sc. Marijana Borić
prof. dr. sc. Đuro Blažeka
Božidar Brezinščak Bagola, prof.
mr. sc. Ivan Cesarec, prof.
Vera Grgac, prof.
mr. sc. Ivica Glogoški, dipl. ing. građ.
Vlasta Horvatić Gmaz, prof.
Jasna Horvat, prof.
dr. sc. Martina Horvat
prof. emeritus dr. sc. Stjepan Hranjec
Barica Pahić Grobenski, prof.
doc. dr. sc. Ivana Kresnik
prof. dr. sc. Zvonko Kovač
Neven Miškulin, prof.
Nenad Piskač
prof. dr. sc. Antun Presečki
Snježana Ricijaš, prof.
mr. Grozdana Pavlović, dipl. oec.
Davorka Plukavec
mr. sc. Ivan Zvonar

 

Počasni odbor:

Ivica Balagović, dr. med.
Branko Belina
Srečko Blažičko
Nikola Capar
Mladen Cvetko, ing. med. rad.
Ratko Habus
Franc Harapin, dipl. iur.
Zdravko Hršak, dipl. ing.
Dalibor Hržica, dipl. oec.
Nenad Kralj
Miljenko Krznar
Miroslav Lovrenčić
Damir Novina
Ivan Šalković, dipl. oec.
Zdravko Šilipetar, dipl. ing.
Ivan Vrhovec, prof.
Goran Vrgoć
Rudolf Žlender

Za organizatora:

doc. dr. sc. Rajko Fureš, prim. dr. med.

stoloravnatelj

Odabrani radovi za Zbornik recitala kajkavske poezije 2022

Odabrani radovi za Zbornik recitala kajkavske poezije – abecedno

BROJ AUTORNASLOV
1BAJER, NATALIJAPRIJATEL MOJ
2BAJER, NATALIJAV BUNILU
3BAJZA, ŽELJKOPREMNOGE MUKE
4BIŠKUP, IVANAPREDI SEDAM
5BOGOVIĆ, ZLATAKRAPINA VU NOČI
6BOLIĆ, JOSIPABERŠLJAN
7BRČIĆ, SONJAZAGORCI
8BRLEK, ZDENKAMAMEKOV CVET
9BUDANEC, SNJEŽANAPROSIPANE SEMENJE
10ČAVIĆ, ZDENKAZABLENO VREME
11ČOP, VJEKOSLAVBUKELCE
12ČOP, VJEKOSLAVKARINE
13ČRLJENEC SLJEPČEVIĆGDA SME PO KROHIMA SKAKALI
14ČRLJENEC SLJEPČEVIĆJEMPOT ZDAVNA JENA SOUZA BILA
15ČRNČEC, DAVORKAMISEL, ČIPKANA
16ČRNČEC, DAVORKAPESEK ZA VURU
17ČULIG, DRAGICALUKNJE
18ČULIG, DRAGICAPUSTA HIŽA
19DEVERIĆ, BORISZGORENA BABA
20DRAŠKOVIĆ, GROZDANAPRVI SNEIK
21FODER, DARKOLUAV NA MESECA
22GOLUBIĆ, MARIJADEKLICE IDEJU K MEŠI
23GOLUBIĆ, MARIJAKAK SE ZEME
24GRAHOVEC, IVANPOSTELA
25GRGAC, VERASE JE NEKAK DRUGAČ
26HAJSEK, IVANKASPOMENI I SIENJE
27HEGEDUŠIĆ, LJERKANIGDAR TI NE BUM POVEDALA
28HLEBEC, MARIJABUOŽJA PARTA
29JAČMENICA, NADANA SVOJEM
30JAKOPANEC, ANABELA PREĐA OD SNEGA
31JANKOVIĆ, VESNAFČERA
32JANKOVIĆ, VESNALEPA
33JANKOVIĆ, VESNAZAVIČAJ
34KOS, DRAŽENROŽICA
35KRALJ, STJEPANDUŠICA BELA KAK SNEG
36LIBER, SNEŽANALISTEK I KAPLICA ROSE
37LUDVIG, ŠTEFANIJASVETLEČI PAJDAŠ
38MARTAN, TIBORKARMPERECI
39MIKLAUŠIĆ, MARIJANIT
40NORŠIĆ, ANASTAZIJASAMO JE KRUH BOLŠI OD KRUHA
41NOVAK LEVATIĆ, LIDIJADOSTI MI JE
42NOVAK LEVATIĆ, LIDIJAZAKAJ?
43ORAK, TUGOMIRZRNCE ISTINE
44ORDANIĆ, FRANJOV KOMORKE
45OREŠKI, RADOJKAMAMIČINI DARI
46PAŠIČEK, MILIVOJKAJ VU MENI NAVEK SPI
47PAVLIC BEDIĆ, ŽELJKABOŽEK VU TEBI
48PETREK, MARIJAPRAZNA JE DUŠA
49PICULEK, ANKICASTARETI ZNAČI NAFČITI SE GUBITI
50PODGAJSKI, VLADIMIRHIBRIDNI FOLJK
51PODGAJSKI, VLADIMIRNUOČ
52PODGAJSKI, VLADIMIRPUJCI GA, TAMBUR
53POMPER, NADAA TI SI MI TAK ŽALOSNA, JANICA
54RADUŠIĆ, ZLATICATAM ZA BREGOM
55RAŠKAJ, DARKOSAMUOČA
56REINHOLZ, DRAGICASENJALA SEM
57REINHOLZ, DRAGICATRIEBIM RIEČI
58RIBIĆ, LJUBICAOČA
59RIBIĆ, TOMISLAVNOČ V PROVINCIJI
60RIBIĆ, TOMISLAVSLON I JA, SUBOTA V MORJU JOGNJA
61RIBIĆ, TOMISLAVV PRAZNOČE ŽIVIM
62SARKOTIĆ, SLAVICAAJNGELI V LEDU
63SPORIŠ, ŽELJKOSTOLETNI TRAM
64STARČEVIĆ LOPAC, NADASENJE I MEJE
65ŠELENDIĆ, ANDREANAJRAJŠI BI…
66ŠINCEK, MIRABABIČINA ISTINA
67ŠINCEK, MIRADA MI SE DIME VRNUTI
68ŠUK, VLADIMIRIMEL SAM PESA TERI JE IMEL RAD
69ŠUK, VLADIMIRNAVIEK MAŠEME Z NEKAKVU ZASTAVU
70TOPLEK, DAMIRLJUBAV VU DVO
71VUGLAČ, LJILJANASOME MIR
72VUKELIĆ ROŽIĆ, ĐURĐABELO KLUPKO
73ZADRIJA, KATARINAV SRCU SI MOJEM

Izložba dječjih likovnih radova Krapina 2022.

ODABRANI RADOVI ZA DJEČJU LIKOVNU IZLOŽBU

Škola:Učenik/ca:Raz:Voditelj:
„ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“ KOPRIVNICAMARIJA DORA BIRŠIĆ4BSANJA BRKIĆ
ŠTRIGOVAMAJA PAOLA PERAN7BMAJA ŠAREC DVORSKI
MARTINA SOBOČAN7B
GABRIEL SLOKAN5A
SIDE KOŠUTIĆ RADOBOJMATEO VDOVIĆ3ALAURA KUKOVAČEC
LORENA VIDOVIĆ3A
MATEJA DRAGANIĆ3A
JURJA ŠIŽGORIĆA, ŠIBENIKJAKOV KULAŠ2AHELENA ŠARIĆ
TONKA ŠMIT2A
LOTA LAKOŠ2A
IVA CUKROV2A
ČUČERJE ZAGREBLENA KOLAČKO1DIVANKA DEREŽIĆ
ANICA MARIJA IVKOVIĆ2BLJILJANA BEGOVIĆ
LEONORA IGRC1DIVANKA DEREŽIĆ
DOMAŠINEC, PŠ FLORIJANA ANDRAŠECA DEKANOVECANDRIJA ĐURKIN2TATJANA PINTARIĆ
KURŠANECDOMINIK IGNAC8CIDA DOMIŠLJANOVIĆ
TENA VUGRINEC8A
SESVETELILITH MRČELA ŽERJAVIĆ5CSTELA PERIĆ
BELECPAULA OŽVALD7BIRGIT BRLEČIĆ
KAJZERICA, ZAGREBHANA FELIĆ2A JASNA KUTROVAC
EVA BORAS2B
INKA BRODAR TOMLJANOVIĆ2A
OTON SKOBLAR2A
IVANO CURIĆ2B
MAGDALENA LJILJAK2B
SARA FELIĆ2A
DOMAŠINECMATEA HORVAT6EMINA KEFELJA
DORA KOVAČ6
MARIA HLIŠĆ6
LAURA FURDI6
ERIK JOSIP ĐURKIN6
KARLA FELIKS6
BELICATENA MESARIĆ5EMINA KEFELJA
ELENA TOTH5
SIDONIJE RUBIDO-ERDÖDY GORNJA RIJEKA, PŠ KOLARECIDA JELUŠIĆ3DUŠANKA KOS
LOVRO NEMČIĆ4
TOMAŠA GORIČANCA MALA SUBOTICAIGOR PUKLEK2ALJILJANA RINKOVEC
DORIAN TIZAJ2A
GRETA ZAMUDA2A
TEA DODLEK2A
KLARA ŠKVORC2A
IVANOVECADELA BINENFELD4BMIRELA TUKSAR
LUCIJA RINKOVEC4B
OROSLAVJELUKA ZIMIƸ2CPETRA SVEČNJAK
LANA ŠOBAK2C
VIDA BRATKOVIĆ2C
HELENA ŽLABUR BIVOL2C
LUCIJA VINTER2C
LORENA KRALJIĆ2C
„PETAR ZRINSKI“ ŠENKOVEC, PŠ MAČKOVECBEA HOŠNJAK3SENKA SAŠKO
MARIJA BISTRICAMATIJA BEHEK4BARICA TOPČIĆ
SARA KUNTIĆ4A
JOSIP KLAPAČ4A
LARA PAPIĆ4A
BELETINECJANKO BOSILJ2SNJEŽANA MARTINEZ
TRNOVITIČKI POPOVACENA GAZDEK2MUSTAFA BEĆIRSPAHIĆ
NENAD ŠAJNOVIĆ2
BENJAMIN POPOVIĆ2
ANTE KOVAČIĆA – MARIJA GORICAJUDITA ILIJAŠ6MARTINA ŠĆUKANEC
KARLA FAKIN6
SARA KOMAR7
PETRIJANECLANA POTOČNJAK4BANKICA KONJIĆ
„LJUBO BABIĆ“ JASTREBARSKO, PŠ DESINECTIMON ŠEPERIĆ2SNJEŽANA DUGIĆ
NIKA ŽUNIĆ2
LARA HAČKO2
„IVAN BENKOVIĆ“ DUGO SELOMARTA DERONJA6DMARTINA GRACIN
BRUNA BLAIĆ7D
ANA ČULO7B
LUCIJA PERIŠA5C
MARTA PERKOVIĆ5A
MIHAEL DEJANOVIĆ5A
IVA KAJIĆ6D
DONJA STUBICAJANA ŠKRABLIN1TATJANA BENKO
ŽITNJAK ZAGREBDORA TOLIĆ6AANTE VLAŠIĆ
KORINA HEILER8A
TOMISLAV DUKIĆ8C
JOSIPA JELAVIĆ8A
BEDEKOVČINAPETAR KOPJAR1AMELITA OGRINŠAK
ALMA GORIČKI1A
TIA ŠPIRANEC1A
MIA GORIČKI1A
LUCIJA MOHAČ1A
VIKTORIJA VUČKOVIĆ1A
KLARA KLANJČIĆ1A
VJENCESLAVA NOVAKA ZAGREBARON VEŠEC5CHRVOJE SVATY
GITA PAČIĆ5C
GABRIELA DOMINKOVIĆ5C
LJUBICA GLASNOVIĆ5C
BISTRAELENA PISMAR3ASANDRA ŠKRLIN
NINA RAIČ3A
ANTUNA MIHANOVIĆA PETROVSKO, PŠ SLATINAERIKA BEŠENSKI3MIA MALIŠ
VISOKOVANESA VIDAK1MARIJANA POLJAK
VLADIMIR NAZOR BUDINŠČINAIVANA HERENDIĆ7MIRELA DUKTAJ
LEA JERTEC7
LEONA PUČAK7
JAKOV GRIČAR4ASUZANA RAMIĆ
MIHAEL KAVUR4A
EMMA PETRINIĆ4A
MARTINA VIZIR4A
BARBARA BRUČIĆ2JAGODA ŠMIT
DAVID MIKULČIĆ2
ANA MIKULČIĆ2
DAVID MIKULČIĆ2
IVONA HAJDUK2
MARIJA BISTRICAMATIJA GABUD4BSANJA NOVAK
PATRIK BOC4B
VUKOVINAPETAR BURAZOR8CBOŽICA REBIĆ
LEONARDA BURIĆ7D
LANA MESIĆ8C
SVETA MARIJALEON OREHOVEC5ABARBARA SALAJ ZLATAR
TINO PANIĆ5A
JOŽE HORVATA KOTORIBASANJA HORVAT5ABARBARA SALAJ ZLATAR
MIA RAJHER5A
ADRIJANA BOGDAN6A
ĐULIJANO IGNAC6A
TENA LEHKI5A
JAN ŠPIRANAC5B
KOPRIVNIČKI IVANECVANESA LESJAK5BJOSIP KOVAČIĆ
PROF. FRANJE VIKTORA ŠIGNJARA VIRJEMELANI ZGLAVNIK8CJOSIP KOVAČIĆ
ANDRIJE PALMOVIĆA RASINJAKLARA KRNJAK4JASNA BELAJ
LORENA GRUJIČIĆ4
KLARA HUNJEC4
ENA MLINAR4
JOSIPA BROZA KUMROVECIZABELA ZGORELEC8VIDA VRBOS
ANA ŽUPANIĆ8
ALOJZ TITUŠ DONČIĆ4MARTINA BLAŽIČKO-VUKOVIĆ
LORENA IVEKOVIĆ4
TENA ŠKVORC4
DORA BORŠIĆ4
PETRA IVANKOVIĆ4
NIKOLE HRIBARA VELIKA GORICAANDREJ NJEGOVEC6AMARIJA LOVRIĆ
IVANA GORANA KOVAČIĆA DELNICEDOMINIK ZIDAR1BKSENIJA MARINCEL
DAVID GRUBIŠIĆ2BADRIJANA KRULJIĆ
ROKO KAPŠ2B
ROBIN VUKELIĆ2B
„PETAR ZRINSKI“ ŠENKOVECIDA ZADRAVEC1AJASMINKA MESARIĆ
PETRA ŠKVORC1A
LARA ŠOŠTARIĆ1A
JAKOV LEVAČIĆ1A
VID KOŠTARIĆ4BLADISLAVA ŠESTAK-HORVAT
HRVOJE LEVATIĆ4B
LUCIJAN REICH4BGORDANA MAGDALENIĆ
ABEL KOLARIĆ4A
GITA RADIKOVIĆ4A
MURSKO SREDIŠĆESILVIJA BOGDAN6BISERKA HREN
IDA KOLAC5
ELENA FRANČIĆ7
ĐURĐEVACILIJA PETAR SINJERI HORVAT5CZORAN VIDAKOVIĆ
KARLO SABOLIĆ6E
ĐURĐEVAC – odjeli za učenike s teškoćama u razvojuFRAN KISELJAK7IZORAN VIDAKOVIĆ
MIHAEL ZGLAVNIK8I
EMILIO HORVAT5I
ĐURĐEVAC, PŠ BUDROVACLARA BALTIĆ2OLGA LAZAR
ĐURĐEVAC, PŠ ČEPELOVACTIN ŠPOLJARIĆ3DAVOR ŠOKEC
„KARDINAL ALOJZIJE STEPINAC“ KRAŠIĆNIKO BERNARDIĆ5MARTINA ŠTENGL ŠOIĆ
PETAR DUPIN5
BOŽICA GRDOŠIĆ5
LARA JURČIĆ3ADUNJA NOVOSEL
JOSIPA BREBRIĆ3A
„BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICABORNA STRAH2DINES TURK
ELLA SEVER2D
PATRIK PURIĆ2D
VLADIMIR BOSNAR STUBIČKE TOPLICEALMA BELJAK4ADAVORKA MAČEK
KNEGINEC GORNJILEA ŠPOLJARIĆ2BLIDIJA NOVOSEL
SESVETEMAJA JANUŠIĆ4ENIKOLINA HORVAT
BISTRAVANESA STANAREVIĆ PEK3DMAJA ERŠEK
LANA VODOPIJA3D
VELIKO TRGOVIŠĆEMIHAEL TUĐA2ANAMARIJA POZAIĆ
MAJA HORVAT1
„ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“ KOPRIVNICAOZANA KAPUS2CĐURĐICA POŠTA
EMA VRBANIĆ2C
LEON RUS2C
GORNJI MIHALJEVECMAJA KROBOT3GORDANA POLUNDAK
ZARA PERKO3
KAJA NOVAK3
EDWARD MOHARIĆ1LJUBICA ŽABEK-HORVATIĆ
RIAN ŠPRAJC1
MIA KRIŠTOFIĆ1
VELIKO TRGOVIŠĆEKATJA KUŠ4BISERKA FRUK
LOVRO ZAJEC3
INES JAKOPČEVIĆ3
HANA ZAJEC2
KLARA CAPAR i TENA TOMAŠKOVIĆ3
GITA ZAJEC
LEA ŠOŠTAR1
3
GORNJE VRAPČEAGATA VINČIĆ1AANDREA ŠKRIBULJA HORVAT
RUŽA SELAK1A
GORNJI MIHALJEVECEMERIK NOVAK4SILVIJA SOLDAT
TEO POSEL4
LAURA POSAVEC4
ENA ŠKROBAR4
VLADIMIR BOSNAR STUBIČKE TOPLICENIKA KRUŠELJ1APETRA FRIŠČIĆ
MIHAEL IVČEK1A
SARA ŠABAN1A
LEONARDA ŠTURLAN1A
MARIJA BISTRICA, PŠ SELNICAMIA MIKETIĆ1ANITA CAR
„BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICALAURA ŽGANEC6SANJA PAKASIN
DR. IVANA NOVAKA MACINECDAVID ORŠOŠ1AKRISTINA BALENT
OŠ SIDE KOŠUTIĆ RADOBOJIDA POSPIŠ5MARTINA ZAPLATIĆ
OŠ SIDE KOŠUTIĆ RADOBOJ, PRO GORNJA ŠEMNICAMAGDALENA TEPUŠ4CMILENA HORVAT
LANA TEPUŠ4C
ELENA HERAK2CVESNA HORVAT
LUCIA MACAN1C
GORNJE JESENJELORENA KATALENIĆ8MARTINA ZAPLATIĆ
PETRA KLASIĆ8
ANTUNA MIHANOVIĆA PETROVSKOMIHAELA FRLJUŽEC3AANDREJA CIGULA
EMA POSLON3A
EMA POSLON3A
ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA DONJA VOĆALUCIJA MEDENJAK4AZDENKA GODINIĆ
ANA ŠIPEK4AANKICA BELCAR
LIJEPA NAŠA TUHELJANTONIO FELJA2PAVICA IVEKOVIĆ
NIKA FIKET2
JOSIP ŽLENDER2
PETAR ŠURINA2
NIKA HARAMINA2
ANTONIO SPORIŠ2
LEA HARCET2
DINA JAVORIĆ ILIĆ2
NIKA ILIJAŠ2
ROBERT BEDNJANEC2
MIA IVEKOVIĆ2
DINA JAVORIĆ ILIĆ2
LEA HARCET2
IVAN ŠARONJA2
NIKOLA ŽITNIK1TANJA ŠURINA
IZABELA TRAMIŠAK1
TESA PUKLJAK1
MAGDALENA HOHNJEC4SILVIJA ILIĆ
OŠ VELIKO TRGOVIŠĆE, PŠ DUBROVČANGABRIJELA BARTOLIĆ4DUBRAVKA ČIČKO
PETRA LJUBEJ2ĐURĐICA TOMIĆ
LORENA BALIJA2
OŠ VELIKO TRGOVIŠĆEMAGDALENA KORADE6AMIA PAPEŠ
OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA PETROVSKOMATEO BRAČEVIĆ6MARTINA ZAPLATIĆ
LIJEPA NAŠA TUHELJMIHAELA MEDVEDEC7SONJA LABAŠ
„LJUDEVIT GAJ“ KRAPINA, PŠ DONJA ŠEMNICALEONA SMREKAR4KORNELIJA HRŠAK
LEONA SMREKAR4
„LJUDEVIT GAJ“ KRAPINAINA „DOMAĆINSTVO“2., 3. i 4.ZRINKA ARBANAS HLEB

Dječji recital kajkavske poezije Krapina 2022.

 

Radovi odabrani za objavu u Knjižici dječjih literarnih radova

Redni brojNaslov pjesmeAutorŠkolaMentor
1.Zamislite siHana i Hiba MousattatJ.J.Strossmayera ZAGREBBiljana Basarić Čulk
2.Moja stora SušcaMatias MajetićI.G.Kovačića VRBOVSKOManuela Valenčić
3.Moj deda i joRoko KustecPetar Zrinski Šenkovec, PŠ MačkovecSenka Saško
4.Stori i mlodiJakov CiglarićPŠ MačkovecSenka Saško
5.Došle je proleče i v moj krajPaula StanićKrunoslava Kutena, PŠ RakovecLjiljana Bušić
6.Jesen v mojem krajuEduard VimislickiKrunoslava Kutena PŠ PresekaLorena Leljak
7.Ča – kaj - štoAndrija ŠtajduharBrod MoraviceJasna Šepac i Sanja Despot Abramović
8.LidjiInes LegovićBrod MoraviceJ.Šepac i S.D.Abramović
9.Moj mačekDora BerberMatije Gupca Gornja StubicaAntonija Krstić Peć
10.Baka MaricaMaja PecikozićĐurđevacMarijana Kralj
11.Zagorska rečNeva DragčevićKrapinske TopliceMira Korbar
12.Sloboda jeLarisa LegčevićK.TopliceMira Korbar
13.V jesenBorna KladićAntuna i Ivana Kukuljevića V.TopliceIvana Obad Slavin
14.ŠČeraNikola ŠtefkovićLjubo Babić Jastrebarsko, PŠ DesinecSnježana Dugić
15.Čude na seluIva KopjarBedekovčinaJadranka Krušelj
16.CvetekSara KrznarBeletinecSuzana Đurasek Divjak
17.Moje seleIda JelušićSidonije Rubido Erdody Gornja Rijeka, PŠ KolarecDušanka Kos
18.Baka CilaIvan TrupkovićPetar Zrinski ŠenkovecVesna Golub
19.LjudiHana TurkP.Zrinski ŠenkovecMarijeta Stevanović
20.BrigeZoja ŠestakP.Zrinski ŠenkovecMartina Košćak
21.Maškori, maškoriFranka PodgorelecP.Zrinski ŠenkovecRadojka Oreški
22.Stora deklaLorena KovačDomašinecSanja Vebarić
23.HrastMarta HaramustekOROSLAVJEVesnica Kantoci
24.Bagat DanicaMagdalena SrnecGornji MihaljevecLidija Novak Levatić
25.Moj pervi beciklinLeon KuzmaGornji MihaljevecSilvija Soldat
26.Moja vučitelicaLukas VdovićA.Mihanovića Petrovsko, PŠ SlatinaMia Mališ
27.KokutMartina SemperMarija Bistrica, PŠ SelnicaAgneza Grgić
28.Zagorje v sercuLana MužekLj. Gaj KrapinaAndreja Klasić
29.Čerlena olofkaElena KefeljaKneginec GornjiLidija Novosel
30.CvetjeNikolina PodnarĐuro Ester KoprivnicaSanja Ciber
31.Najlepši bregJuli Kišur NovakV.Bosnar, S.TopliceRomina Gorički Mihaljinec
32.HižicaLeona KovačićSračinecMirela Briševac
33.Zagurska babicaJan MesekSračinecMirela Briševac
34.Životinje v meniDavid SobočanSV.Martin na MuriAnđelka Klemenčić
35.JaEma GrabarLj.Gaj Mihovljan, PŠ N.GolubovecValerija Debeljak i Daniela Bakar
36.KramarijaNeva MargitićDr. B.Markovića, Ravna GoraPetra Tonković
37.Maju seloAna VrhovnikRavna GoraMartina Majetić
38.DvoriščeGracia ŽunecA.Kovačića Marija GoricaRenata Šikač
39.MatiTina PetrinšakM.GoricaAna Mlinar
40.ZmogledFilip IvekovićJ.Broza KumrovecMarina Sušec
41.JadikovkaNikolina ŠpremVeliki BukovecMartina Hrkač
42.Pout živlejaMarina KornetA.K.Miošića D.VoćaDubravka Tuđan
43.Kaj je to pravicaGreta ZamudaT.Goričanca Mala SuboticaLjiljana Rinkovec
44.PuotokTeo RohtekBedekovčina, PŠ PoznanovecDarinka Svečnjak
45.Zaljubljeni dedaLovro KuharićA.Kovačića ZlatarVeronika Podobnik
46.KalamperFilip Leo KorentIvanovecMirela Tuksar
47.Šterne je farbe sreča?Ivan Posavec KovačI.K.Sakcinskog Ivanec, PŠ T.Ujevića SalinovecValentina Posavec Kovač
48.PopievkicaVida GrahekPŠ T.Ujevića SalinovecV.P.Kovač
49.Liepa moja BistraIvan BatBISTRAMaja Eršek
50.VulitjeJosipa PlantakM.Ožegović RadovanAna Đokić
51.TemaMarko VincekM.Ožegović RadovanJelena Piskač
52.Pesnički problemiUna BebekBraće Radić KoprivnicaIvana Pintarić
53.Pri moji hižiAntonija PecolajLJ.Gaj KrapinaJasna Leljak
54.Kaj bi gospodična štelaTara KrsnikLJ. Gaj KrapinaJasna Leljak
55.Naj se sramitiKarolina PetrinićV.Nazor BudinščinaBiserka Pučak
56.Da je barem pedenj goreValerija HruškarV.Nazor BudinščinaBiserka Pučak
57.LjubavIvona MeđimorecDonja DubravaRenata Dolenec
58.Domača zadačaIsabela RupeSKRADSanjin Ivašić
59.Zakaj niš ne razmemMarija GereciMarija BistricaAnita Klemar
60.Frajeri z vuljiceLovro ErdeljiJ.Horvata KotoribaNikolina Fuš Zvošec
61.Selske živadiDavid PoljakA.Mihanovića PetrovskoAndreja Cigula
62.VrobacDoris SvetickiR.Strohala LokveMarijana Rakas
63.Moja matiAna GršetićS.Kolara KravarskoJosipa Gršetić
64.Jesenski veseljakLili ŠandorS.Kolara KravarskoJosipa Gršetić